CZY KUPNO ZDERZAKA UŻYWANEGO TO DOBRY POMYSŁ?
Niektóre używane, ale oryginalne części samochodowe prezentują wyższą jakość od nowych zamienników. Kategoria ta mieści m.in. zderzaki. Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na używany zderzak samochodowy.
W JAKIEJ SYTUACJI WYMIANA ZDERZAKA JEST KONIECZNA?
Zderzak jest najbardziej narażonym na uszkodzenia elementem karoserii. To on absorbuje energię kinetyczną, która powstaje podczas zderzenia z przeszkodą lub stłuczki. Stalowy kształtownik, który jest kluczowym elementem zderzaka, ma chronić istotne części pojazdu. Wszyscy kierowcy wiedzą, że na parkingach czy podczas wyjeżdżania z posesji nie trudno o zarysowanie zderzaka. Drobne defekty można poddane naprawie, a część karoserii - lakierowaniu. Jednak, jeśli element zostanie uszkodzony w poważny sposób, wpływający na jego stan techniczny, należy go wymienić. Kierowca może nabyć nowy zamiennik lub oryginalny, ale używany element. Zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu, korzystając z e- sklepu albo popularnego internetowego serwisu aukcyjnego.
JAKIE ZALETY MAJĄ UŻYWANE ZDERZAKI SAMOCHODOWE?
Wybierając zamienniki, trzeba liczyć się z tym, że produkt będzie niestarannie wykończony. Jeszcze większym problemem może być mała trwałość, a wręcz kruchość plastikowych elementów. Niewątpliwym walorem oryginalnych zderzaków jest wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia. Używane modele nie ustępują pod tym względem fabrycznie nowym, oryginalnym częściom. Warunkiem jest jednak zakup części w profesjonalnej i sprawdzonej firmie. Rzetelne hurtownie, specjalizujące się w sprzedaży regenerowanych zderzaków samochodowych poddają elementy wnikliwej analizie, a następnie naprawie. Renowacja pozytywnie wpływa na walory użytkowe oraz estetyczne. Nabywca otrzymuje kompletny zderzak. W razie potrzeby może kupić dodatkowe części, takie jak błotniki, listwy lub atrapy chłodnic. Kluczem jest wybór modelu idealnie odpowiadającego potrzebom. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić model samochodu, wersję wyposażenia, odnaleźć kod lakieru. Element o odpowiednich parametrach będzie gotowy do zamontowania bez konieczności wykonywania dodatkowych napraw.